PRZED SESJĄ

Rezerwacja terminu sesji następuje po wpłaceniu zadatku, w wysokości 50zł na konto bankowe:

23 1050 1403 1000 0092 4814 7135

FOTO ADI Adrian Polok

Osiedle Orłowiec 73/2,

44-280 Rydułtowy

tytułem: imię, nazwisko oraz data sesji
* pozostałą część płacimy gotówką w dniu sesji
Kiedy już umówimy się na sesję i zdecydujemy o jej charakterze, pozostaje się do niej przygotować. W przypadku sesji kobiecych i ciążowych konieczne jest zadbanie o fryzurę i wykonanie makijażu. W przypadku sesji rodzinnych, bardzo istotną rolę odgrywa ubiór, który nie może być dziełem przypadku. Dlatego garderobę do sesji zawsze uzgadniam z rodziną wcześniej, prosząc nawet o przesłanie zdjęć wybranych ubrań. W przypadku sesji ciążowych, mamy w swojej garderobie kilkanaście sukienek, które z miłą chęcią udostępnimy przyszłym mamusią.

JAK SIĘ UBRAĆ NA SESJĘ ?

W przypadku maluchów (dzieciaczki do 3 roku życia) najczęściej mamy przygotowane stylizacje: ubranka, czapeczki, sukienki, kompleciki, opaski itd. Dotyczy to również najmłodszych modeli w przypadku sesji niemowlęcych. Jeśli chodzi jednak o starsze dzieci, czy tez wspólne zdjęcia młodszych dzieci z rodzeństwem lub rodzicami – konieczne jest skorelowanie garderoby i nie chodzi tutaj, aby wszyscy byli ubrani tak samo, ale warto skorzystać z palet współgrających ze sobą barw. Poza tym warto wybierać materiały gładkie, bez deseni. Koszulki dziecięce powinny być raczej jednobarwne, bez superbohaterów, postaci z kreskówek czy też gigantycznym logo znanej marki. Czy zdecydujecie się na pastele czy na zdecydowane kolory – nie ma znaczenia, jeśli tylko oddają Wasz charakter. Należy zwrócić również uwagę na to, aby ubiór pasował do miejsca wykonywania sesji, tzn. w przypadku gdy wybieramy się na spacer po lesie, nie ubieramy sukienek wieczorowych i szpilek czy w przypadku mężczyzn garnituru i białej koszuli pod krawatem 😉 Oczywiście, przede wszystkim należy pozostać sobą, ubrać się, a nie przebrać. Poniżej przedstawimy Wam kilka stylizacji, które mogą posłużyć za inspirację.

SESJA

Miejsce sesji najczęściej staramy się dopasować tak, aby całkowicie oddał charakter sesji i było potrzeby dojeżdżać po 50 km - chyba że ustalimy inaczej 😉 . Czas trwania sesji uzależniony jest od wieku modeli, sesja małego dziecka nie może trwać zbyt długo, bo mały człowiek po prostu straci cierpliwość. Sesje portretowe, kobiece i ciążowe mogą trwać od 40 minut do 1,5 godziny. W przypadku sesji niemowlęcej czas ten zazwyczaj wynosi od 2 do nawet 4 godzin, także prosimy uzbroić się w cierpliwość. Podczas sesji rodzinnej plenerowej po prostu idziemy razem na spacer i wtedy szukamy malowniczych miejsc i przede wszystkim światła. Dlatego jesteśmy zwolennikami sesji w plenerach, gdyż z doświadczenie wiemy że Wy i przede wszystkim Wasze pociechy czują swobodę, dobrze się bawią i finalny efekt jest naturalny - bez pozowania.

PO SESJI

Po sesji przygotowuję dla Was galerię on-line, z której sami wybieracie zdjęcia do obróbki. Będą to zdjęcia po wstępnej selekcji, ale pozbawione jakiejkolwiek obróbki czy retuszu. Wybrane przez Was zdjęcia poddaję autorskiej obróbce, a następnie przekazuję do druku. Czas oczekiwania na zdjęcia to około 3 tygodnie od czasu wyboru przez Was zdjęć i może się nieznacznie wydłużyć w okresie wzmożonej pracy, kiedy mam więcej sesji i mniej czasu na obróbkę. W przypadku dokupienie większej ilości ujęć niż początkowo zakładał pakiet, pracę nad obróbką rozpoczynam od czasu wpłaty pieniążków na konto bankowe za dodatkowe pozycje i/lub foto gadżety (foto obrazy, foto książki itp.).

CO ZAWIERA CENA SESJI ?

Cena sesji obejmuje nie tylko usługę wykonania zdjęcia w trakcie sesji. Jest ona Waszą inwestycją w moje wieloletnie doświadczenie, uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach doskonalących moje umiejętności, profesjonalny sprzęt fotograficzny i jego amortyzacja, wysokiej jakości oferowane produkty (odbitki, płytę CD, opakowanie na odbitki i CD), unikalne akcesoria do sesji, doradztwo i stylizacje, możliwość skorzystania z ubrań do sesji, stałe koszty funkcjonowania firmy (ZUS, podatki, abonamenty za programy graficzne i dostęp do najnowszych technologii etc.), mój pomysł na sesję, wizję i autorską obróbkę.

GODZINY PRACY

Zawsze staramy się dopasować godziny sesji tak aby nie kolidowały z naszym i Waszym życiem prywatnym. Nie chcemy być również instytucją która pracuje od - do , tylko staramy się zawsze iść na kompromis. Wyjątkiem są tylko sobotnie wieczory, niedziele i święta. W przypadku gdy bardzo zależało by wam na sesji w sobotę po godz. 18:00 cena sesji wzrasta o 50%, a w niedzielę lub święta cena sesji jest o 100% wyższa.

WAŻNE

SUROWYCH ZDJĘĆ, TZN. PRZED OBRÓBKĄ - NIE oddajemy klientom !!! otrzymujecie NA płycie CD TYLKO I WYŁĄCZNIE ZDJĘCIA PO AUTORSKIEJ OBRÓBCE I RETUSZU
Surowe zdjęcie czyli takie przed obróbką jest dla mnie materiałem do dalszej pracy.